пятница, 22 апреля 2016 г.

Nic dobrze nie uwydatni krawędzi trawy czy tez kwietnika jak małe żywe ogrodzenie.

Niezwykle wysokie, bowiem ponad dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , zasną w razie potrzeby zasłania sąsiednie budynki a także ulice. Aby otworzyć taki parkan rośliny sadzimy naokoło krawędzi posiadłości. O ile mamy dużo miejsca, w najwyższym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju naturalnym, np. z leszczyny, która ponadto daje orzeszki. Gdy pragniemy aby nasze żywe ogrodzenie było bardzo rosłe a zarazem wąskie to w zacienionym miejscu wolno je ukształtować z brzostu pospolitego, grabu pospolitego względnie klonu. Pamiętajmy jednak, że w momencie gdy rośliny nas przewyższa, ich ogarnianie będzie bardzo trudne.

Nic właściwie nie uwydatni linii trawy albo kwietnika jak niskie żywe plot.

W miejscu zacienionym, gdzie podobnie trawa, jak i kwiaty nie zawsze potrafią satysfakcjonująco rosnąc w desygnowanych grządkach, małe drzewa umieją utrzymać naturalne zaplecze w ryzach czy tez zastawią gołe place gleby. Estetycznie ukształtowany niewielki żywopłot już sam zresztą wystarczy za dekoracje ogródka. Na zielone ogrodzenia Poznań nadaje się porzeczka alpejska oraz bukszpan. Na wiosnę wyłącznie ploty formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych gałązkach, których się już nie redukuje), nie tak obficie jak na słońcu, ale wszak w ciemnych zakątkach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią natomiast dekorują je małe jabłuszka, jakie wolno przerobić na przetwory.

Niewysokie lub duże zielone ploty wolno pozyskać z krzewów szpilkowych.

Niestety, rośliny z tej klasy są o wiele bardziej kosztowne aniżeli gatunki liściaste. Spośród nich najlepiej toleruje cień cis zwyczajny. Zwykle szeroko się rozrasta oraz trzeba go obcinać, pomimo tego jego klasę Fastigiata Robusta wolno odłożyć bez pomocy.Będzie ekspresowo rósł zaś uchowa kolumnowy zarys.

Jeśli wasz zakątek jest nader zacieniony, należałoby aby zielony częstokół rozświetlić kolorowymi plamami. Poniektórego spośród cienioznośnych gatunków maja klasy o płowych lub tęczowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr normalny Aureum tudzież dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne odcienie są w najwyższym stopniu wymowne w słońcu, pomimo tego nawet w śladzie liście ostają dość jasne, w pewnym sensie oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий