вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Nietrafnie konserwowane sztachety drewniane prędko się niszczą i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od należytego i starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego zależy rezultat finalny naszych robót. Przed użyciem produktów do osłony i dekoracji sztachet z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Podczas gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów typ płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji stądtoteż dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий